Unosimy
Polskę
JAR - WIK SP. Z O.O. SP.K.
Przecisk pneumatyczny - zasada działania
Przecisk pneumatyczny to nowoczesna metoda umożliwiająca rozepchnięcie mas ziemi i rozpoczęcie w ten sposób prac gruntowych. Ta technologia należy także do bezpiecznych, pozwalając na prowadzenie działań pod takimi przeszkodami jak drogi, rzeki czy chodniki.
Rębaki - do czego są wykorzystywane?
Rębaki to maszyny powszechnie wykorzystywane w przemyśle tartacznym. Oprócz tego, znajdują zastosowanie w przemyśle rolniczym, a nawet w przydomowych ogródkach i działkach. Potoczna nazwa sprzętu to rozdrabniacze gałęzi, które doskonale radzą sobie także z korzeniami i innymi resztkami roślin. W efekcie uzyskujemy kilkucentymetrowe kawałki, które można wykorzystać na wiele sposobów. Z tego względu, sporo osób decyduje się na wynajem rębaków. Co warto wiedzieć na ten temat?
Jak bezpiecznie pracować z ładowarką teleskopową?
Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z branżą budowlaną, przemysłową, czy rolniczą, jednymi z maszyn, które bez wątpienia będą niezbędne na wyposażeniu są ładowarki teleskopowe. Dzięki nim można liczyć na znaczne przyspieszenie prac oraz uczynienie ich bardziej efektywnymi. Co więcej, pojazdy wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Ogromną zaletą maszyn jest doskonała zwrotność oraz mobilność. Chcąc posługiwać się ładowarką, konieczne jest odbycie odpowiedniego szkolenia, a oprócz tego dostosowanie się do zasad bezpiecznej obsługi. Co warto wiedzieć na ten temat?
Dlaczego warto wynająć koparkę teleskopową z operatorem?
Koparka teleskopowa, zwana również ładowarką posiada szereg cech, które pozwalają jej poruszać się po budowie, wykonując prace, do jakich jest przeznaczona. To uniwersalna maszyna, która może być wykorzystywana również w przemyśle i rolnictwie. Jest to możliwe dzięki platformie teleskopowej, nadającej się do montowania różnego rodzaju osprzętu. Urządzenie możemy kupić lub wynająć z operatorem.
Jak wygląda mycie elewacji na wysokości?
Posiadanie wielopiętrowego domu czy budynku bez wątpienia ma sporo zalet. W końcu dodatkowe pomieszczenia, czy to gospodarcze, czy przygotowane pod zamieszkanie, są praktyczne i przydatne. Czasem wręcz prowadząc jakiś rodzaj działalności potrzebujemy takiego właśnie budynku, który wielkością odpowiada naszym potrzebom. Jednak problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy umyć elewację albo dach takiego właśnie budynku. Oczywiście, słowa “problem” użyliśmy trochę celowo, aby pokazać, że w kontekście wysokiego budynku nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Zatem jakie mamy możliwości mycia elewacji na wysokości? Jak to wgląda w praktyce? Właśnie na te pytania odpowiadamy w treści dzisiejszego wpisu!
Na co zwracać uwagę przy wynajmie sprzętu budowlanego?
Możliwość wynajmu sprzętu budowlanego jest doceniana nie tylko przez osoby prywatne, ale również przez profesjonalne ekipy budowlane, które często potrzebują podnośnika koszowego czy minikoparki tylko na jednym z etapów wykonywanych prac, w związku z czym zakup takich urządzeń nie byłby opłacalny. Jednak wybierając firmę, która świadczy usługi najmu sprzętu budowlanego, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Ważna jest nie tylko cena, ale również jakość sprzętu.
Jakimi metodami bezpiecznie montować banery?
Żyjemy obecnie w czasach wszechobecnych obrazów. Natrafiamy na nie, gdzie się nie obejrzymy: na ulicy, na ekranie telefonu, w telewizji. Coraz większym wyzwaniem staje się dla reklamodawców, przykucie uwagi widza. Zatrzęsienie reklam w przestrzeni miejskiej sprawiło, że ze swoim komunikatem przebijają się jedynie te, które wyróżniają się na tle reszty. Bez wątpienia, takim wyróżnikiem może być wielkość obiektu oraz wysokość, na której go umieścimy. Warto jednak pamiętać, że montaż banerów reklamowych powinien się odbywać z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Jak poradzić sobie z wycinką drzew?
Tereny zielone, z którymi spotykamy się w miastach, są najczęściej zaplanowane. Są one regularnie pielęgnowane. Powinny być przede wszystkim bezpieczne, dlatego w tym celu w razie potrzeby wykonuje się wycinkę drzew. Podobnie jest w przypadku drzew w prywatnych ogrodach. Decydujemy się na ich wycięcie, gdy za bardzo się rozrosną i przysłaniają okno albo ich kondycja jest już bardzo wątpliwa i mogą stwarzać zagrożenie. Jak poradzić sobie z wycinką drzew, aby była ona bezpieczna i skuteczna?
Jak wykonuje się przewierty pod drogami?
Przewierty i przeciski pod drogami oraz innymi przeszkodami naziemnymi, takimi jak tory kolejowe, chodniki czy różnego rodzaju cieki wodne to najnowocześniejsza technologia bezwykopowej budowy sieci podziemnych. Jeszcze do niedawna, bo do połowy lat 90-tych, stosowano metodę niesterowaną. Polegała ona na zastosowaniu przecisków pneumatycznych za pomocą przebijaka. Popularnym sposobem wówczas było także wbijanie stalowych rur. Obecnie dzięki licznym korzyściom bardzo popularne stały się przewierty sterowane. Jakie zatem zalety niesie za sobą to rozwiązanie, gdzie się je stosuje i w końcu na czym polega? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.